joi, 10 mai 2012
luni, 7 mai 2012
Nicolae Calota: HOMOSEXUALII MAI IMPORTANTI DECAT SFINTII INCHISORILOR ?
Propunerea care a fost în asentimentul tuturor celor prezenți la întâlnire a fost aceea de a organiza un marș comemorativ, de sărbătoarea creștină a Înălțării Domnului nostru Iisus Hristos, în ziua de joi 24 mai 2012, o zi cu dublă semnificație, întrucât în această zi se face și pomenirea eroilor și martirilor căzuți pentru Neam și credința strămoșească.
Ajunsi insa in fata comisiei de autorizare din Primaria Bucuresti, ne-am lovit din pacate de un refuz categoric. Cu toate ca solicitasem un mars cu doar 100 de participanti purtand in tacere portretele Sfintilor Marturisitori, ni s-a comunicat faptul ca nu numai ca nu putem urma traseul stabilit initial, dar sub nici o forma nu putem desfasura marsul pe carosabil, ci doar pe trotuar!!!
Le-am atras atenția “tovarășilor” că ne cam discriminează în raport cu alte organizații, cărora nu le-au îngrădit niciodată deplasarea pe carosabil, ba dimpotrivă, le-au asigurat tot suportul și logistica necesară, dând drept exemplu parada perversității (travestită în așa-zisa “diversitate” homosexuală), adunare publică ce scandalizează an de an opinia publică românească și care totuși continuă să primească aprobarea de a paraliza circulația mașinilor în toată Piața Unirii. Ce răspuns credeți că am primit ? Textual: “Aaaa, dar parada gay este un eveniment major…” DE CÂND A AJUNS ANORMALITATEA, ABERAȚIA ȘI SATANISMUL HOMOSEXUALITĂȚII “EVENIMENT MAJOR” ÎN ROMÂNIA !? SI CINE DICTEAZA IMPORTANTA MAI MARE SAU MAI MICA A UNUI EVENIMENT?
PARINTELE ARSENIE BOCA NU ARE VOIE PE BULEVARDELE BUCURESTIULUI, INSA TRAVESTITII DA???
Înțelegând că nu mă aflu printre prieteni ai Ortodoxiei și ai Neamului Românesc, m-am ridicat de la masa de discuții, refuzând să semnez un protocol de miting rușinos, cu niște politruci care pun mai presus drepturile “minorităților sexuale” față de cele ale majorității Ortodoxe. Cu riscul de a fi amendați, pe 24 mai vom ieși pe traseul anunțat la Primărie pentru a mărturisi Credința Strămoșească și pentru a cinsti sacrificiul eroilor acestui Neam. În aceste vremuri ale inversării valorilor morale, a fi normal și a mărturisi crezul Ortodox și Naționalist poate duce la repercursiuni. Se vede că se întorc vremurile muceniciei din primele veacuri ale creștinismului, când mărturisirea credinței creștine în public era aspru pedepsită. Cine are urechi de auzit, să audă. Sus să avem inimile !
sursa: nationalistii.ro
vineri, 27 aprilie 2012
Opriți atrocitățile împotriva deținuților politici palestinieni din închisorile israeliene !
Asociația Pentru Apărarea Drepturilor Apatrizilor și Refugiaților (APADAR) împreună cu membrii ai comunității palestiniene din România alte ONG-uri românești, vă invită să participați la protestul organizat împotriva atrocităților din pușcăriile israeliene.
Adunarea publică va avea loc Joi 3 mai 2012 între orele 12-14 pe trotuarul de vis-a-vis (trotuar parc) de sediul Ambasadei Israelului din București, Piața Unirii.
Susținem greviștii foamei, deținuții politici palestinieni. Autoritățile au fost anunțate legal.
Amintim că aproximativ 1.200 de deţinuţi palestinieni au intrat de marţi 17.04.2012 în greva foamei şi alţi 2.300 au refuzat să fie hrăniţi vreme de 24 de ore, au anunţat serviciile penitenciare israeliene, citate de France Presse.
„Cu ocazia Zilei prizonierilor, 2.300 de deţinuţi au spus că refuză să primească hrană astăzi şi alţi 1.200 au anunţat că vor începe o grevă a foamei”, potrivit unui comunicat. Palestinienii marchează în fiecare an la 17 aprilie Ziua prizonierilor palestinieni.
„Marcarea Zilei prizonierilor este diferită în acest an pentru că condiţiile de
Pe de altă parte, Israelul urmează să îl elibereze în cursul după-amiezei pe responsabilul unui grup radical jihadist, Khader Adnan, care a făcut recent o grevă a foamei record de 66 de zile, după ce a fost menţinut în detenţie administrativă, fără a fi inculpat.detenţie din închisorile israeliene s-au
înrăutăţit”, a explicat luni ministrul palestinian al prizonierilor, Issa Qaraqae. „Poporul nostru va continua să lupte până la eliberarea tuturor deţinuţilor”, a asigurat el.
Exemplul său i-a inspirat şi pe alţi deţinuţi palestinieni, care au început greve ale foamei în ultimele săptămâni. Peste 4.700 de palestinieni sunt deţinuţi în Israel, conform Clubului prizonierilor palestinieni, majoritatea din motive de securitate şi ispăşind pedepse cu închisoarea pe viaţă, informează Agerpres.
Președinte APADAR
Ene Viorel tel. 0766.482.999
sursa: apadar.ro
duminică, 22 ianuarie 2012
Piata Universitatii 2012- Impostura si Degradare
ASOCIATIA VICTIMELOR MINERIADELOR 1990-1991 DIN ROMANIA (A.V.M.R.)22.01.2012
SCRISOARE DESCHISAPiata Universitatii 2012- Impostura si DegradareIeri 21.01.2012 membrii Asociatiei Victimelor Mineriadelor 1990-1991 din Romania (A.V.M.R.) prezenti in Piata Universitatii au fost imbranciti si s-a incercat ruperea bannerului asociatiei noastre pe care scria :BASESCU = ILIESCU si JANDARMII = MINERII’90de catre pretinsii protestatari independenti prezenti la demonstratie.In momentul cand am strigat : P.D.L.-U.S.L. ACEEASI MIZERIE,,protestatarii’’ de fapt sustinatori U.S.L., grup format din ,,Revolutionarii lui Iliescu’’ si fosti I.M.G.B.-isti au sarit la bataie.Este foarte clar că U.S.L. finanteaza majoritatea ,,PROTESTATARILOR’’ din Piata Universitatii.Faptul ca neocomunistii lui Ion Iliescu conduc Romania de 22 ani prin jaf, infometarea populatiei, aservirea noastra catre strainii este adevarata cauza a situatiei actuale.
Denuntam incercarea de ,,MURDARIRE’’ a luptei anticomuniste, pentru democratie, libertate, din 1990 de catre neocomunistii lui Ion Iliescu – Ponta si Antonescu.Cei ce au inabusit in sange prin violente inimaginabile, ucigand, ranind si arestand zeci si sute de tineri si cetateni ai Bucurestiului in iunie 1990 au nerusinarea sa ocupe acest spatiu de lupta anti-comunista si pentru democratie si sa pretinda ca lupta pentru democratie.
Viorel EnePresedinte A.V.M.R.
marți, 6 decembrie 2011
Fie ploaie, fie vânt, noi “murim” cu ei de gât ! Jos MASONERIA !!! Protestele anti-masonice de la Banca Națională a României continuă și azi, orele 13. Veniți cu noi !
Lista revendicărilor:
1. Demiterea masonului Mugur Isarescu din functia de guvernator B.N.R.
2. Denuntarea acordului cu F.M.I.
3. Nationalizarea bancilor si protejarea capitalului romanesc.
4. Amanarea platii datoriilor populatiei fata de banci pana cand Romania va avea deficit bugetar 0.
5. Aurul de la Rosia Montana pentru romani in Banca Nationala.
Vă așteptăm !
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
Counter
TE-AM PRINS !!!
Sign by Danasoft - Get Your Free Sign